Документація табору

ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                             Директор Радіонівської ЗОШ І –ІІІ ст
                                                                  _____________Л.В. Ярошенко
         
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПРИШКІЛЬНИЙ ОЗДОРОВЧИЙ  ТАБІР  З   ДЕННИМ   ПЕРЕБУВАННЯМ 
«Шкільна родина» на базі КНЗ « Радіонівська ЗОШ І –ІІІ ст.»

      1. Загальна частина.

            1.1. Табір   з   денним   перебуванням «Шкільна родина» (далі – пришкільний табір) створюється на базі КНЗ « Радіонівська ЗОШ І –ІІІ ст.»

 , метою  діяльності  якого є реалізація права кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб.

            1.2. Пришкільний   табір  у своїй  діяльності  керується Конституцією України, актами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерств, розпорядженнями голови ОДА, наказами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, розпорядженнями голови РДА, наказами управління освіти, молоді та спорту, рішеннями  районної ради та органів місцевого самоврядування, до сфери управління яких він належить, Статутом КНЗ « Радіонівська ЗОШ І –ІІІ ст.»

    та  власним Положенням.

            1.3. Пришкільний   табір:
-        за режимом роботи працює: з 8-00 до 14-00;
-        за терміном роботи: сезонний (терміном 14 день).

      2. Організаційно-правові засади  діяльності  табору з денним перебуванням.

            2.1. Пришкільний табір «Шкільна родина» не є юридичною особою і перебуває у складі  навчального закладу.

            2.2. Пришкільний оздоровчий табір «Шкільна родина» діє на підставі
 Статуту КНЗ « Радіонівська ЗОШ І –ІІІ ст.»,
  відповідно Положення управління освіти , молоді та спорту Криворізької РДА,  цього Положення, що затверджений директором КНЗ « Радіонівська ЗОШ І –ІІІ ст.»
 .

            2.3. Пришкільний   табір «Шкільна родина»  приймає на відпочинок та оздоровлення дітей Криворізького  району віком 6-17 років.
           
            2.4. Тривалість , оздоровчої зміни – 14 день.

            2.5. Директор Радіонвської ЗОШ І _ ІІІ ст. своїм наказом:
-    призначає директора табору та делегує повноваження щодо організації роботи закладу оздоровлення та відпочинку, розпорядку роботи табору, розпорядку роботи вихователів, педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу, відповідальність за безпеку  життєдіяльності дітей та охорону праці дорослих на час дії табору;
-    призначає вчителів вихователями та іншими спеціалістами (з фізкультури, музики та інше) в таборі;
-    призначає до роботи в таборі обслуговуючий персонал;

2.6.: Директор Радіонівської ЗОШ І –ІІІ ст.
- затверджує Положення про табір з денним перебуванням;
- забезпечує безпечні умови організації відпочинку дітей;
- забезпечує функціонування  табору , його комплектування технологічним обладнанням, належну підготовку до проведення відпочинку та оздоровлення дітей;
- погоджує плани та графіки роботи, інструкції з охорони праці і посадові обов’язки працівників табору.
           
            2.7. Директор Радіонвської ЗОШ І - ІІІст здійснює контроль за діяльністю пришкільного табору.


      3. Порядок прийому дітей до табору з денним перебуванням.

3.1. Прийом дітей до  пришкільного табору «Шкільна родина»  здійснюється за наказом керівника на  підставі  заяви батьків, наявності довідки про стан здоров’я дитини, профілактичних щеплень та епідеміологічного оточення.

3.2. В  пришкільному   таборі  з урахуванням вікових особливостей дітей створюються загони, групи чи інші об’єднання чисельністю 15-30 дітей в окремій групі на чолі з вихователем.

3.3. Оздоровчо-виховний процес та процес відпочинку у пришкільному таборі «Шкільна родина» здійснюється з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів і здібностей дітей, їх віку, психофізичних особливостей.

3.4. Відрахування дитини з  табору  здійснюється за бажанням батьків чи осіб, які їх заміняють, за наказом керівника пришкільного табору, за систематичне порушення правил внутрішнього розпорядку або на підставі  медичного висновку про стан здоров’я дитини, що унеможливлює її  перебування  в  таборі . Забороняється безпідставне відрахування дитини з  пришкільного  табору.

            4. Організація оздоровчо-виховного процесу та процесу відпочинку, харчування та медичного обслуговування у таборі з денним перебуванням.

4.1. Працівники  пришкільного табору «Шкільна родина» відповідно до своїх функціональних повноважень несуть відповідальність  за  збереження життя та здоров'я дітей, які перебувають в ньому.

4.2. Надання  дітям  та  працівникам пришкільного табору «Шкільна родина» медичної допомоги на дошпітальному етапі та лікування здійснюється медичними працівниками такого закладу.

4.3.Надання дітям та працівникам пришкільного табору невідкладної
медичної допомоги при гострих та невідкладних станах, у т.ч. стаціонарної, здійснюється закріпленим за ним територіальним лікувально-профілактичним закладом.

4.4. Споруди, будівлі та інші приміщення пришкільного табору повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам та вимогам пожежної безпеки.

4.5. У кожному  приміщенні  на  видному  місці  розміщується  план евакуації у разі пожежі чи стихійного лиха, затверджений  директором  Радіонівської ЗОШ І – ІІІ ст
4.6.  Пришкільний   табір «Шкільна родина»  забезпечує повноцінне харчування дітей відповідно до встановлених фізіологічних та натуральних норм харчування. із дотриманням вимог щодо якості та безпеки  продукції,  визначених  нормативними документами.
4.7. Пришкільний табір може організовувати роботу гуртків,  груп та інших творчих об'єднань за межами закладу у місцях, призначених для перебування дітей (спортивні бази, стадіони тощо).

4.8. У пришкільному таборі створюються безпечні умови перебування дитини,  забезпечується охорона її життя  і  здоров'я,  особистого майна,   надання  медичної  допомоги, страхування  від  нещасного випадку,  виконання  освітніх  програм,  організація   змістовного дозвілля тощо.

5. Управління та кадрове забезпечення табору з денним перебуванням.

5.1. Пришкільний табір «Шкільна родина» очолює особа з відповідною педагогічною освітою, яка пройшла навчання з охорони праці,  визначена наказом керівника навчального закладу.

5.2. Керівник пришкільного табору:
- призначає на посаду вихователів з числа педагогічних працівників школи;
- затверджує календарний план роботи  табору ;
- затверджує режим дня та маршрути екскурсій за погодженням з рай СЕС;
- затверджує правила внутрішнього розпорядку для дітей та працівників  табору ;
- організовує інструктаж працівників  пришкільного   табору  з техніки безпеки, профілактики травматизму, попередження нещасних випадків з дітьми, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил, а також надання невідкладної долікарської допомоги;
- забезпечує дотримання вимог щодо охорони життя і здоров’я дітей, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм;
- здійснює контроль за виховним процесом, забезпечує належні умови для відпочинку та оздоровлення дітей;
- звітує  про результати  діяльності   пришкільного   табору ;
- видає в межах своєї компетенції накази, що стосуються  діяльності   табору , організовує і контролює їх виконання;
- відповідає за допуск працівників, які своєчасно пройшли обов’язковий медичний огляд;
- приймає рішення про заохочення та дисциплінарні стягнення стосовно працівників  пришкільного   табору .
- складає статистичний звіт ОТ-1;

- звітує перед управлінням освіти, молоді та спорту про результати діяльності дитячого закладу;                                                                                                                                  
5.3. На посаду вихователя приймаються особи, які мають педагогічну освіту. При прийнятті на роботу кожен працівник повинен подати санітарну книжку, бути ознайомлений з умовами праці, правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією.
5.4. Лікарі та медичні працівники, які направляються на роботу в пришкільні табори, повинні мати відповідну кваліфікацію, підготовку та стаж практичної роботи не менш як три роки.

5.5. Для  роботи в таборах з денним перебуванням під час канікул можуть залучатися студенти педагогічних, медичних та інших навчальних закладів.

5.6. Під  час оформлення на роботу працівники пришкільного табору проходять інструктаж з техніки безпеки,  профілактики травматизму, запобігання нещасним випадкам з дітьми.

5.7. Умови і розмір  оплати  праці  працівників  пришкільних таборів визначаються відповідно до тарифікації на поточний навчальний рік. 

6. Учасники процесу оздоровлення та відпочинку в таборі з денним перебуванням

6.1. До  учасників  процесу  оздоровлення  та відпочинку дітей належать діти, їх батьки або інші законні представники, працівники пришкільного табору,   директор Радіонівської ЗОШ І- ІІІ ст.
представники професійних спілок та інших об'єднань громадян.

6.2. Працівники пришкільного табору мають право на:
- внесення пропозицій   щодо   поліпшення   оздоровчо-виховного процесу та процесу відпочинку;
- участь у роботі методичних об'єднань,  нарад,  зборів,  інших органів самоврядування пришкільних таборів,  у заходах,  пов'язаних з організацією оздоровчо-виховного процесу та процесу відпочинку;
- вибір педагогічно-обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з дітьми;
- соціальне та матеріальне  заохочення  за  сумлінне  виконання покладених обов'язків;

6.3. Працівники пришкільного  табору зобов'язані:
- під час прийняття на роботу подати документ  про  проходження обов'язкового медичного огляду, який дає право працювати з дітьми та медичну книжку встановленого зразка;
- дотримуватися вимог  Положення табору з денним перебуванням, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов'язки;
- берегти життя   та  здоров'я  дітей,  захищати  їх  інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;
- виконувати накази директора Радііонівської ЗОШ І –ІІІ ст. та керівника  табору.

6.4. Діти під час перебування у дитячому закладі мають право:
- на захист прав і свобод,  визначених Конвенцією ООН про права дитини,  на охорону життя,  здоров'я і власного майна, повагу до їх гідності,  вільне висловлювання  власних  поглядів  і переконань;
- на кваліфіковану медичну допомогу  в  разі  захворювання  або травмування;
- самостійно обирати   види   діяльності,  дозвілля,  участь  в освітніх,  оздоровчих програмах та  програмах  відпочинку  пришкільних таборів;
- отримувати послуги  з  оздоровлення  та відпочинку, зокрема платні; на раціональне харчування;
- брати участь в управлінні пришкільним табором;
- звертатися до  керівництва табору з денним перебуванням для отримання інформації стосовно побуту,  харчування, медичної допомоги, змісту освітніх, оздоровчих програм та программ відпочинку;
- у разі виникнення конфліктної ситуації вимагати вжиття дієвих заходів, зокрема заміни вихователя.
Діти під  час  перебування  у  пришкільному таборі  зобов'язані виконувати правила внутрішнього розпорядку такого закладу.

6.5. Батьки або інші законні представники дітей мають право:
- ознайомитися із Положенням пришкільного табору, правилами  перебування  дитини  у   закладі,   змістом   освітніх, оздоровчих або  програм  відпочинку,  в  яких братиме участь дитина;
- захищати права та законні інтереси дитини;
- звертатися до керівника  табора «Шкільна родина»,   директора Радонівської ЗОШ І – ІІІ ст.,   органів   виконавчої  влади  та  органів  місцевого самоврядування,  утворених ними комісій,  інших органів з  питання поліпшення роботи дитячого закладу.

6.6. Батьки або інші законні представники дітей зобов'язані:
- забезпечити дитину  на  час  перебування  у  дитячому закладі необхідним одягом, взуттям, засобами гігієни;
- провести з  дитиною   превентивну   роботу   із   запобігання шкідливим звичкам;
- відвідувати дитину в пришкільному таборі та у визначений строк забрати її з закладу оздоровлення та відпочинку;
- відшкодувати заподіяні   дитячому  закладу  збитки  внаслідок недисциплінованої поведінки дитини.

7. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база дитячого закладу

7.1. Фінансово-господарська  діяльність   табору , утримання та розвиток матеріально-технічної бази здійснюється за рахунок коштів засновника та благодійних внесків.
Додатковими джерелами фінансування табору з денним перебуванням можуть бути добровільні внески батьків, матеріальні цінності юридичних та фізичних осіб, інші надходження, не заборонені законодавством, які використовуються для провадження діяльності, передбаченої Положенням.

7.2. Ведення діловодства та звітності в  пришкільному таборі здійснюється в установленому законодавством порядку.






  «ПОГОДЖЕНО»                                                
В.о  начальник відділу освіти                                     
  Криворізької РДА                                                  
_________Н.О.Литвиненко
                                                                                                      «ЗАТВЕРДЖУЮ»     
                                                                                                       Директор Радіонівської ЗОШ                                                                             
                                                                                                _______________Л.В.Ярошенко
  



С Т А Т У Т
дитячого пристосованого табору відпочинку  з денним перебуванням
при Радіонівській ЗОШ „Шкільна родина”

І. Загальні положення

  1. Дитячий  заклад здійснює діяльність відповідно чинного законодавства, у тому числі Закону України „Про Освіту” та статуту Радіонівської ЗОШ.
  2. Головною метою закладу є  відпочинок  учнів школи у літній період, зміцнення здоров’я дітей пільгової категорії та охоплення увагою дітей групи ризику:
-          фізичний розвиток учнів;
-          розвиток творчої особистості, розвиток нахилів та здібностей дітей;
-          знайомство з рідним краєм, виховання моральності та патріотизму;
-          трудове виховання та самоорганізація підлітків;
  1. Літній табір відпочинку заклад має право:
-          користуватися пільгами, що передбачені державою;
-          визначити форми і методи виховної роботи;
-          звертатись за спонсорською допомогою до підприємств і приватних підприємців;
-          формувати штатний розклад;
-          складати план роботи закладу, визначати напрями його діяльності;

ІІ. Організація виховного процесу

  1. План роботи затверджується засновником ( відділом освіти Криворізької РДА)
  2. У вигляді додатків до нього подаються:
-          режим роботи табору відпочинку;
-          список пільгових категорій учнів;
-          інструктажі з техніки безпеки;
-          список учнів по загонах.
  1. До літнього табору відпочинку  зараховуються діти від 7 до 17 років за поданою заявою їх батьків чи осіб, які їх заміняють.
  2. Дитячий  літній табір відпочинку  має певний напрям роботи – «Summer time
«Discovery days»», спортивного та фізичного розвитку,  зміцнення здоров’я дітей, з метою розкриття дитячих нахилів і талантів.
  1. Тривалість зміни – 14 робочих днів.
      час перебування учнів у таборі – денний.
      харчування – дворазове  ( за кошти батьків, крім дітей пільгової категорії).
  1. Тривалість перебування дітей у закладі від 8.00 до 14 годин щоденно.

ІІІ. Учасники літньо- пристосованого табору відпочинку

1.        Учасниками  процесу є:
-          учні;
-          вчителі (вихователі);
-          працівники школи;
-          батьки;
-          представники громадськості.
2.        Учасники  процесу мають право:




Учні:
-          вибирати цікаві для них напрямки роботи, форми і методи проведення занять;
-          користуватись навчально – виробничою, матеріально – технічною, культурно – спортивною,  базою школи;
-          брати участь і всіх запланованих заходах, екскурсіях, турпоходах;
-          створювати дитячі органи самоврядування у дитячому оздоровчому закладі;
-          створювати свої клуби, групи чи гуртки за інтересами;
-          на безпечні і нешкідливі умови відпочинку.
Вихователі закладу,інші  працівники школи:
-          на захист професійної честі і гідності;
-          участь в обговоренні виховного процесу у закладі;
-          вільний вибір форм і методів роботи.
Батькі:
-          постійно дбати про фізичне здоров’я і психічний стан дітей, створювати належні умови для їх виховання і розвитку;
-          поважати гідність дітей, надати їм належний рівень виховання;
-          достроково забрати дитину при наявності поважної причини;
-          надавати відповідні документи для безкоштовного харчування їх дітей.
Представники громадськості:
-          сприяти покращенню матеріально – технічної бази, фінансовому забезпеченню табору;
-          керувати гуртками за інтересами;
-          брати участь у кожному виховному процесі.
ІІІ. Учасники виховного  процесу забов’язані:
Учні:
-          виконувати вимоги Статуту, правила внутрішнього трудового розпорядку;
-          бережливо ставитись до майна закладу;
-          дбати про власну гігієну та охайність зовнішнього вигляду;
-          дотримуватись інструкції по техніці безпеки;
Вихователі і  працівники закладу:
-          виконувати правила Статуту і режим внутрішнього трудового розпорядку;
-          виховання моральності, гідності, громадськості у вихованців через систему виховних заходів,
-          дотримання педагогічної етики, моралі;
-          захист дітей від будь – яких посягань фізичного та психвчного насилля;
-          виконання розпоряджень адміністрації, органів управління освіти.
Батьки:
-          звертатись до органів державного управління і громадського самоврядування з питань виховання дітей у таборі відпочинку;
-          брати участь у спонсуруванні і роботі закладу;
-          відповідно до чинного законодавства захищати права своїх дітей;
-          забезпечити охайність зовнішнього вигляду дитини та її гігієну;
-          дотримуючись режиму роботи закладу.
Представники громадськості:
-          дотримуватись статуту закладу;
-          виконувати накази та разпорядження вищестоящих органів управління;
-          дотримуватись етики, поведінки та моралі;
-          пропагувати серед учнів здоровий спосіб життя, загальнолюдські принципи,
              


ІV. Управління літнім пристосованим табором відпочинку

  1. Управління закладом здійснює директор, який підпорядковується директору навчального закладу – школі та органам управління освіти.
  2. Начальник табору:
-          видає у межах компетенції накази та інструктажі по дитячому пристосованому закладу;
-          відповідає за дотримання режиму роботи табору;
-          відповідає за виконання виховного плану зміни;
-          за погодження із директором школи визначає правила внутрішнього трудового розпорядку та посадових обов’язків працівників закладу.
                    
V. Контроль за діяльністю закладу

1.   Контроль за  роботою пристосованого табору відпочинку здійснюється директором школи та вищими органами управління освіти.


                                                        Данний статут прийнято на засіданні
                                                         Педагогічної ради Радіонівської СЗШ
                                                         Протокол № ____від______________




Директор школи                              Л.В.Ярошенко



       «ПОГОДЖЕНО»
                                                                  В.о. начальник  відділу освіти
                                                                  Криворізької райдержадміністрації
                                                                ___________________Н.О.Литвиненко
                                                                  «_____»______________________20___р

                                                           П А С П О Р Т
                            пристосованого табору відпочинку
                                          « Шкільна родина»
                                                      на базі
                            КНЗ « Радіонівська ЗОШ І – ІІІ ступенів»

1.     Місце знаходження                        с. Радіонівка, вулиця Театральна 1 А.
2.     Назва дитячого                              « Шкільна родина»
відпочинкового табору
3.     Режим роботи                              8.00 – 14.00
4.     Тип закладу                                     пристосований
5.     Кількість змін, терміни                 І зміна – 01.06.16р. – 21.06.16р.;
6.     Кількість дітей в кожні зміну       І зміна – 85 учнів;
7.     П.І.Б. начальника табору          І зміна – Коваленко Ірина Микаолаївна
8.     Вартість та режим                     12 грн., дворазове
харчування         
9.     Джерела фінансування                            бюджетні, батьківські кошти
10.                       Номери актів та дати видання дозволу на відкриття, підписані санітарно – епідеміологічною службою:
-         санітарно – епідеміологічна служба – Акт прийомки табору відпочинку з денним перебуванням від    .05.2016 року.
11.                       Штатний розпис:
-         начальник табору – 1од.
-         помічник начальника табору – 1 од.
-         вихователь – 7од.
-         кухар – 1 од.
-         кухонний робітник – 1 од.
-         техпрацівниця – 1 од.
-         медична сестра – 1 од.
-         завгосп – 1 од.
12.                       Підпис начальника табору:
І зміна _______________І.М.Коваленко
13.                       Підпис та печатка директора закладу, на базі якого працює табір відпочинку:

                     Директор__________________ Л.В. Ярошенко



Реєстрація
інструкцій з охорони праці
Назва інструкції
Примітки
1.      
Інструкція про заходи пожежної безпеки в пришкільному таборі відпочинку

2.      
Інструкція про дії працівників пришкільного табору відпочинку в разі виникнення пожежі

3.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності
для начальника пришкільного табору відпочинку 

4.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності для вихователя пришкільного табору відпочинку

5.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності спортивного керівника пришкільного табору відпочинку

6.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності
організатора дозвілля пришкільного табору відпочинку

7.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності для кухаря пришкільного табору відпочинку

8.      
Інструкція з охорони праці, безпеки життєдіяльності для прибиральника приміщень пришкільного табору відпочинку 

9.      
Інструкція з охорони праці , безпеки життєдіяльності з надання першої долікарської допомоги

10.                        
Інструкція з охорони праці під час організації літнього табору відпочинку

11.                        
Інструкція з охорони праці під час проведення екскурсії

12.                        
Інструкція з охорони праці при проведенні спортивно-масових заходів

13.                        
Інструкція з охорони праці під час занять спортивними іграми

14.                        
Інструкція з охорони праці під час роботи на шкільній навчально-дослідній земельній ділянці

15.                        


16.                        


17.                        


18.                        






                  





Немає коментарів:

Дописати коментар